„GREAT BATTLES“ (připravujeme pro Vás)

gb1

Vítám Vás na stránce nového projektu Great Battles. Brzy dostane tato nová řada modelů svou vlastní doménu a webové stránky, již nyní ale přináším první informace  v rámci webu FGL.

 V nové řadě miniatur vycházejících pod značkou Great Battles se budete setkávat s menšími i většími výjevy ze slavných i méně známých bitev světové historie. Naše diorámky a vinětky jsou vytvářeny ve velikosti 54mm (reálně asi 60 mm), což je velikost, na níž jste zvyklí u figurek pod značkou FGL. Odlévány ale budou z resinu a budou k dispozici ve formě nenamalovaných kitů (stavebnic). Diorámky a viněty budou prodávané v celku v jednom balení, v případě většího množství figurek bude dioráma rozdělena na více částí po 6 – 9 figurkách.

Co pro Vás připravujeme? Vše bude záviset na vašem zájmu o náš projekt, nicméně plány jsou velké.

Podíváme se do starého Říma, za Germány, Galy a Vikingy, při svých dobrodružstvích se ocitneme na raně-středověkých bojištích, zavítáme i do Napoleonských válek, navštívíme skytské válečníky, budeme se prodírat bitevní vřavou v dobách Třicetileté války a utrpením války Severu proti Jihu.  S Conquistadory uzříme pád Aztéků, proženeme se událostmi první světové války, budeme svědky pradávných válek Sumerů, Egypťanů i starých Řeků, vybojujeme vítězství v Americké válce za nezávislost, naší pozornosti neunikne ani vpád  Normanů do Anglie, nakoukneme i do středověkého Japonska. S polskými válečníky budeme stát proti Turkům u Vídně, s maďarskými a českými rytíři se tureckému vojsku postavíme u Moháče, projdeme společně stoletou válkou i válkou růží, zastavíme spolu s ruskými bohatýry rozpínavost Řádu německých rytířů i mongolských nájezdníků a v Africe budeme po boku anglických vojáků čelit Zuluům. Jako blesk z čistého nebe udeříme na křižácká vojska v době Husitských válek, v několika bitvách budeme sledovat boj Skotů za nezávislost, vydáme se na dlouhou  a krvavou pouť křížových výprav, se siouxskými válečníky se postavíme generálu Custerovi, oslavíme vítězné bitvy po boku slavné švýcarské pěchoty a budeme přihlížet i condotiérským válkám v Itálii 13., 14. a 15. století. Zkrátka je na co se těšit (byť ne přesně v tomto pořadí). Připravujeme i projekty z válečných střetů, které nejsou tak notoricky známé, i když v kontextu doby a země sehrály někdy  menší, někdy  větší, ale mnohdy  zásadní roli dějinného významu. Vydáme se k brůdku ve Všerubském průsmyku, na krvavé louky u Visby, k hradišti Vogastisburg, k městu Ankara nebo k řece Visle…

V současné době již připravuji první bitevní scény. Prozatím nemůžu prozradit mnoho. Malou ochutnávkou  je už před časem zveřejněná  silueta návrhu první vinětky

 

gb2

 

A snad malá nápověda: jde o bitvu, která se odehrála v 7. století před naším letopočtem.

Ještě před započetím prací na diorámách jsme zvažovali, jaký materiál zvolíme pro sochařskou práci na figurkách. Ve spolupráci se sochařem jsme se rozhodli pro polymerové hmoty, které mají mnoho vynikajících vlastnosti pro skulpting.

Naše příprava na projekt je velmi důkladná, protože kvalita konečného výsledku je pro nás zásadní. A proto jsme se rozhodli pro velmi důkladný test několika (osmi) modelovacích polymerových hmot, abychom zodpovědně vybrali tu nejlepší.

Pokud vás zajímá i zákulisí výroby figurek, nenechte si tento test ujít, který jsme ve třech obsáhlých dílech zveřejnili na blogu našeho kamaráda a spolupracovníka Martina ‘Lopeeho‘ Škořepy. Tady jsou linky na jednotlivé díly skulptorského testu.

 

http://akrylem.blogspot.cz/2016/05/test-polymerovych-hmot-cast-1-polymer.html

http://akrylem.blogspot.cz/2016/05/test-polymerovych-hmot-cast-2-polymer.html

http://akrylem.blogspot.cz/2016/05/test-polymerovych-hmot-cast-3-polymer.html

Zůstaňte naladěni a už nyní se můžete těšit na první bitvu.

 

Všechny srdečně zdraví    Jiří Grégr