Novinky, příspěvky a komentáře

Leden 2018

Malé pozdravení Vám všem a velká pozvánka k tomu…

 

 

 

 

 

 

 

Srdečně Vás zdraví   Jiří Grégr

 

Listopad 2017

Krásný den Vám všem,

ozývám se Vám v údobí téměř předvánočním a omlouvám se za dlouhou odmlku. Omlouvám se i za to, že tak dlouho trvalo znovu-zprovoznění eshopu. Dnes ještě doplním nějaké zboží a prozatím vyřadím položky, které nejsou skladem, aby se Vám v eshopu snadněji hledalo. Nabídka bohužel není převeliká a v dohledné době to nevypadá na masivnější dozásobení. Přes to vše doufám, že alespoň někoho potěším.

Srdečně Vás zdravím a rád vzpomínám na léta minulá   Jiří Grégr

P.S. bez novinky by to nebylo ono. Co říkáte?? Maršál Lannes k Vašim službám.

 

 

 

 

 

 

 

 

Červen 2017

Vážení přátelé ozývám se po dlouhé době a nechávám tu pro Vás pár řádek. 

To nejdůležitější – chci se omluvit za výpadek obrázků v eshopu. Tato záležitost nevznikla naší vinou, problém je na straně poskytovatele služby. Bohužel s námi v této záležitosti nekomunikuje a vypadá to na nejhorší alternativu – kompletní přepracování eshopu.

Co se týče situace v zásobování a vyřizování objednávek, tak tato situace je také velmi špatná. Konkrétně – vše táhneme, dalo by se říci, ve dvou a půl lidech. Tento stav mne velmi mrzí, ale zatím nevidím ani to příslovečné světýlko na konci tunelu, které by předznamenalo nějaké zlepšení. Držte nám palce, aby se vše zlepšilo.

Co říci závěrem, aby vše nebylo tak pesimistické? Výstava ve Žďáře byla velmi úspěšná, tak alespoň tato malá radost, se kterou se mohu podělit.

Srdečně Vás všechny zdraví   Jiří Grégr

 

Březen 2017

 

Ve Velké Bíteši 7.3.2017

Moji milí,

dnes budu stručný a napíšu jen – „Je hotovo!“

 

 

Srdečně Vás zdraví   Jiří Grégr

Únor 2017

Ve Velké Bíteši 28.2.2017

Vážení přátelé,

únor už bude za pár hodin minulostí a je nejvyšší čas alespoň na pár řádek pro Vás – věrné fanoušky našich vojáčků.

První informace bude malinko slavnostní a současně z ní učiním i pozvánku. Za pár dní to bude přesně 25 let (slovy – dvacet pět let!!), od chvíle, kdy jsme oficiálně zahájili provoz naší cínařské dílny. Od začátků se mnohé změnilo a i teď probíhají nemalé a nelehké změny. Ale na to teď nechci poukazovat a naopak lehce zavzpomínat na všechny ty krásné tvůrčí roky. Aby ta vzpomínka nebyla jenom v duchovní rovině, tak pro Vás připravujeme malé-velké překvapení.

To překvapení má podobu výstavy v Regionální muzeu města Žďáru nad Sázavou. V sobotu 1.4. 2017 v 15:00 bude probíhat slavnostní zahájení. Výstava potrvá téměř do konce května a moc Vás na ni zvu. Pokud se někdo rozhodnete pro návštěvu vernisáže, tak poprosím o osobní kontakt, abych měl určitou představu kolik Vás bude. Co uvidíte? Takový průřez naší tvorbou a poprvé, jak doufám také hotové dioráma z bitvy u Slavkova. Zkrátka a prostě – kdo můžete, tak přijďte, rád se s Vámi uvidím.

Nu a přidám ještě něco na pokoukání z úžasné malířské práce Petra Kašiara. Originály budou také na výstavě!

Srdečně Vás zdraví  Jiří Grégr

 

Leden 2017

Ve Velké Bíteši 4.1.2017

Krásný den Vám všem.

Píši sem poprvé v tomto roce a doufám, že ten rok letošní bude plodnější než ten minulý. Nu a bez dlouhých řečí se zmíním o prvé novince letošního roku.

V našem eshopu i na našich občasných akcích jste se setkávali s figurkami, které jsme řadili do kategorie „Standard+“. Vzhledem k tomu, že se mi za rok nepodařilo sehnat adekvátní malířskou náhradu, byl jsem nucen produkci těchto malovaných figurek pozastavit.

V této chvíli však přicházíme se zajímavou nabídkou pro ty z Vás, kteří dávají přednost co nejvyšší kvalitě malby a nehledí tolik na to, že jim taková figurka vyplení poněkud více peněženku než třeba za základně namalovanou figurku. Od ledna tedy nabízíme zakázkovou malbu figurek, které jste dosud vídávali jen jako prezentační záležitost. Není žádnou novinkou a překvapením, že tato nová možnost bude spjata s mým přítelem a výborným malířem Petrem Kašiarem.

Cena za takto namalovanou figurku nebude samozřejmě na úrovni „Standard+“, ale pevně věřím, že si tato možnost brzo najde své příznivce. Pro jednotlivou figurku je v tuto chvíli stanovena na 1800,- Kč. Kvalitu snadno dokážete rozpoznat sami.

Srdečně Vás zdraví   Jiří Grégr


 Ukázka práce Petra Kašiara

 

Prosinec 2016

Ve Velké Bíteši 30.12.2016

Milí přátelé,

ozývám se po velmi dlouhé době a o to víc Vás všechny srdečně zdravím. Rok 2016 nám pomalu mává na rozloučenou a já doufám, že rok následující bude po všech stránkách lepší toho letošního.
Rok 2016 patřil reorganizaci firmy, která bohužel ještě není zcela u konce, ale věřím, že rok příští přinese více pozitivních změn, nových vojáčků a za sebe doufám, že konečně nějakou stabilní a schopnou malířku či malíře, který nám chybí nejvíc.
Ačkoli navenek není vidět příliš mnoho změn, přes to vše se usilovně pracuje na věcech nových. Byť to nebudou klasické figury cínové, ale resinové, tak věříme, že budou mít kladnou odezvu a že nejeden z Vás si bude chtít obohatit sbírku právě o tento sortiment figurek.
Blíží se čas spuštění již dlouho připravovaných projektů pod značkou Gregr Models. První figurky plánujeme vypustit do světa začátkem příštího roku, a pomalu Vás začneme lákat i na velký projekt Great Battles. Dnes přikládám první ukázku – je to detailní výřez jedné z rozpracovaných figurek. Postupně Vám budeme v průběhu ledna přinášet další náznaky a postupně odhalovat celou první bitvu. Dnes začneme prvním obrázkem.
Již velmi brzy zde najdete pokračování.
Přeji Vám vše nejlepší do nového roku.
Jiří Grégr
P.S. aktuální dění a podrobnosti najdete na stránkách našeho kmenového výrvarníka Borka ( https://www.facebook.com/Borek-Sculpts-1875357639360568/ )

 

Srpen 2016

Ve Velké Bíteši 29.8.2016

Krásný den Vám všem.

Začínám z toho býti silně nesvůj, ale máme skoro na krku podzim. Léto k nám bylo celkem milosrdné a dalo se i celkem pracovat. Věru, že bych toho času potřeboval dvakrát tolik.

Nu ale už k věci. Great battles nám úspěšně míří do finiše a nebudu se tady detailně rozepisovat. Detailní informace najdete hlavně na blogu www.akrylemblogspot.cz

Abychom se nenudili, tak se pomalu ale jistě blížíme do závěrečné fáze sestavení diorámky bitvy ze Slavkova. průběžně sem budu dávat fotodokumentaci. Na ochutnávku přidám ihned pár obrázků. Jak vidíte, už modelujeme terén a až bude hotovo, začneme osazovat jednotlivé vojáčky.1m

 

 

2m

V září, jak doufám, přineseme nějakou novinku ze standardní  řady FGL napoleonských vojáčků. To je jediné místo, které mne dost bolí – nemám v tuto chvíli dostatek času a energie na zaškolování nových malířek.

Srdečně Vás zdraví  Jiří Grégr

Červenec 2016

Ve Velké Bíteši 29.7.2016

Vážení a milí,

opět Vás srdečně zdravím z Velké Bíteše a je načase, abych Vás zase informoval o novém dění.

Projekt Great Battles je v plném proudu. Možná to vypadá, že se nic neděje, pravý opak je ale pravdou. Dokončili jsme testování technologie odlévání resinových odlitků. Ta je úplně odlišná od odlévání cínu, které už mám v malíčku, navíc jsme vytvořili vlastní odlévací systém, který musel projít vývojem a mnoha testy. V tuto chvíli je systém vyladěný a připravený k produkci.  Na následujících fotografiích naleznete  testovací odlitky figurek z bonusového dílu testu polymerových hmot na blogu Akrylem.cz . Jen pro upřesnění, jde pouze o testovací figurky, které svojí kvalitou nedosahují na standard připravovaných figurek projektu Great Battles.

Resin Casting Test-4

 

 

Resin Casting Test-7

 

 

 

 

 

 

Zbytek prázdnin využijeme k dolaďování a k dokončování přípravných prací k tomuto projektu, který je pro nás opravdu zásadní a proto nechceme nic zanedbat nebo na něco zapomenout. Chceme Vám nabídnout (nic menšího než) nejvyšší kvalitu a proto je dokonalá příprava ve všech aspektech produkce tak důležitá.

Pokud chcete shlédnou více fotografií odlitků, navštivte blog našeho sochaře Borka, kde najdete i doplňující informace:
http://borek-sculpts.blogspot.cz/2016/07/resin-casting-test-sucesfull-way-to.html

Další dění je přece jen o něco pomalejší, ale za to můžu hlavně já, protože nedokážu zkrátka pracovat 24 hodin denně. Nicméně KONEČNĚ přidávám něco do eshopu, byť je to jen symbolická záležitost.

Krásné letní dny Vám přeje   Jiří Grégr

 

Červen 2016

Ve Velké Bíteši 1.6.2016

Milí přátelé,

srdečně Vás všechny zdravím a doufám, že se Vám všem dobře daří.

Dnes Vám tu nechávám hlavně odkaz na právě se rozjíždějící projekt, který doufám uspokojí ty z Vás, kteří rádi tvoříte sami. Podrobnosti najdete zde:

http://www.fgl.cz/great-battles-pripravujeme-pro-vas

Pro ty z Vás, které zajímá i zákulisí a jak se co dělá, tak pro ně tu máme i test modelovacích hmot, které používáme pro naši práci :

http://akrylem.blogspot.cz/2016/05/test-polymerovych- hmot-cast- 1-polymer.html

http://akrylem.blogspot.cz/2016/05/test-polymerovych- hmot-cast- 2-polymer.html

http://akrylem.blogspot.cz/2016/05/test-polymerovych- hmot-cast- 3-polymer.html

Dalších novinek není příliš. Zaškolují se dvě nové malířky a dolaďujeme velikou spoustu věcí. Bohužel ani jeden krok nejde výrazně urychlit. Mám pár nových namalovaných figur do diorámy „Austerlitz“, která je už kompletně namalovaná a budeme ji výhledově sestavovat. Zkusím něco co nejdříve nafotit a dát na stránky.

nov čtver-mal

Nicméně něco malinko bych tu měl. Zde je čerstvě dokončená čtveřice „Chvíle oddechu“. Precizní práci odvedl opět Petr Kašiar.

 

Duben 2016

Ve Velké Bíteši 26.4.2016

Zdravím všechny naše fanoušky cínových vojáčků.

Ozývám se Vám opět po měsíci se skrovným příspěvkem. Ač to zatím není hmatatelně vidět, tak se pilně snažíme, abychom se vrátili co nejvíc do „starých kolejí“. Hlavní část naší snahy spočívá v zacvičování (a hledání) nových schopných malířek, což je pro nás v tuto chvíli alfou a omegou. Doufám, že to v horizontu několika měsíců bude poznat i na zásobování eshopu.

Máme hotovou další (věřím, že zajímavou) figurku, ale pokud nebude opravdu dobře namalovaná, tak ji „na trh“ nepustím. Nicméně doufám, že se Vám francouzský dragoun bude líbit.

Dragoun

 

 

 

 

 

 

 

Krásné jarní dny Vám přeje   Jiří Grégr

 

Březen 2016

Ve Velké Bíteši 21.3.2016

Milí přátelé,

voda v řekách našich životů plyne opravdu doslova kvapíkovým tempem a je to téměř dva měsíce od chvíle, kdy jsem Vám tu nechával poslední informace o dění ve firmě. Je tudíž nejvyšší čas, abych to napravil.

Pro cínaře by jistě mohlo platit „odlévám figurky – tedy jsem“ a Bohu díky, pro mne toto opět platit začíná. Jinak nás čeká ještě běh na dlouhé trati, aby vše zase bylo v rámci možností v pořádku a zhruba v intencích, které mnozí z Vás za ta léta znají.

Na tomto místě mám pro Vás pozitivní „vlaštovku“ – první novinku v éře po malířském „panování“ mé báječné ženy a spolupracovnice Marcely. Takže, tady ji máte…

Jedná se o dudáka 71. pluku skotské pěchoty z roku 1815

1 (1)

2

 

Čím Vás naopak příliš nepotěším, tak to informací, že v dohledné době (jakmile budu mít z krku daňové přiznání a další administrativu) přistoupím k navýšení cen. Jinou možnost v podstatě nemám a ty nejšikovnější ruce pod sluncem musí nahradit ruce jiné a v několikanásobném počtu. Ale to už je osud a věřím, že to půjde.. Jen do těchto rukou patří za práci i finanční odměna a někde se to projevit musí. Nicméně, věřte, že jsem tuze rád, že si mne ty ochotné ruce hledají..

Doufám, že v dohledné době budu mít pro Vás další novinku v oblasti malování a že dokážeme, jak doufám, plně nahradit současný výpadek v řadě malovaných figurek „Standard+“. takže – držte palce 🙂

Hodně zajímavé dění chystáme v oblasti bitevních mini-scén, kde se v dohledné době budete moci setkávat s výjevy se známých bitev světové historie. Pro tuto oblast vzniká na stránkách i speciální odkaz „Great Battles“, kde budeme vše postupně zveřejňovat. Pro začátek se zatouláme do 7. století před Kristem..

To je v tuto chvíli vše. Ať se Vám daří v jarních dnech.

Srdečně Vás zdraví   Jiří Grégr

 

Únor 2016

Ve Velké Bíteši 2.2.2016

Přeji krásný den všem fanouškům.

Mé psaní bude tentokrát poměrně stručné a současně velmi vážné a zásadní. Nebudu se zde rozepisovat ohledně ryze osobních záležitostí, ale právě ty vedou k tomu, že v naší firmě dojde k největším změnám od založení a zahájení této krásné práce. Zkrátka a prostě – je nás v našem týmu o jednoho méně a naprosto nic se s tím nedá dělat. Navíc, bohužel „tam nahoře“ mají vlastní cínařský program a pro pozemskou konkurenci pracovat nelze.

Nedokážu Vám v tuto chvíli přesně říct co vše bude jinak, ale to nejdůležitější je, že náš tým chce nadále pokračovat a rozdávat radost skrze naše výrobky, byť už nikdy nebude vše takové jako dřív. Tento rok je prostě velmi přelomový, ale to už život někdy nosí.

Nových modelů a forem máme na rok dopředu a v nejbližším údobí budeme řešit to, aby malby figurek byla na úrovni a i nadále nám dělala čest. Držte palce, aby vše dobře dopadlo.

Nu a abych to psaní alespoň lehce dostal do jiné roviny, tak Vám zde na ukázku nechám jeden z dokončených posledních modelů.

Hoplit

 

 

 

 

 

 

 

Krásné a naplněné dny Vám všem přeje   Jiří Grégr

 

Leden 2016

Ve Velké Bíteši 9.1.2016

Vážení a milí přátelé,
srdečně Vás zdravím v novém roce a ještě jednou Vám přeji vše jen NEJ a hlavně zdraví měrou nejvyšší.
Právě o tom zdraví se, chtíc-nechtíc, rozepíši i v dalších větách, protože to je věc, která nás všechny ovlivňuje úplně nejvíc.
A to se, bohužel, teď děje momentálně u nás a je vám jistě jasné, že vyřešení všeho je prioritní záležitostí.
Píši o tom z těch důvodů, abyste věděli, že nespíme, neflákáme se a nezanevřeli jsme na naše krásné řemeslo.
Nejbližších pár měsíců se toho viditelně nebude tak moc dít, ale budeme se snažit, abychom Vám dodatečně vše vynahradili.
V současné době budeme tak trošku křečkovat do zásoby nové modely a formy (a že jich už teď máme na celý rok), ale nové a finální figurky se prostě nějaký ten čas zdrží.
Prosíme Vás tímto o strpení a držte nám pěsti, ať máme štěstí a tohle údobí je brzo a ÚSPĚŠNĚ za námi a můžeme zase klidně pracovat kolem našich vojáčků.

Krásné zimní dny Vám přejí Marcela a Jiří Grégrovi

Listopad 2015

Ve Velké Bíteši 25.11.2015

Milí příznivci cínových vojáčků,

srdečně Vás po delší době zdravím a omlouvám se za tu delší odmlku. Pracovali jsme jak diví, abychom se zodpovědně připravili na 210. vzpomínkové výročí bitvy u Slavkova a nebyl dangl-dragostatek času na to, aby se vyfotila nějaká novinka, natož dala na stránky. Vím, že by to chtělo častější přísun, ale bohužel se ne vždy daří… Tak alespoň maličkost – v podobě anglického dragouna z řady standard+. Doufám, že se Vám bude líbit a hned jej taky dám do eshopu.

A teď ještě to méně příjemné. Člověk míní a zdraví mění. Chystali jsme se opravdu do Tvarožné seč nám síly stačily, ale osud byl poněkud proti. Bohužel to vypadá, že se tam s Vámi letos neuvidíme, protože přednost dostane zdraví a neodkladné léčení. Někdy nelze jinak, tak se na nás příliš nehněvejte. Kdyby to jen trošku šlo, budeme „pod Santonem“. 🙂

Držte nám palce a všichni se mějte MOC krásně.

Příjemné adventní dny Vám přeje  Jiří Grégr

 

Říjen 2015

Ve Velké Bíteši 1.10.2015

Zdravím Vás všechny z podzimní Bíteše.

tak nám ten rok nějak rychle utíká a za chvíli se budeme chystat na vánoce… A nejen na vánoce, ale i na vzpomínkové výročí bitvy u Slavkova.  Zase toho tradičně nestihneme tolik, kolik bychom chtěli, ale děláme CO NEJVÍC.

Novinky jsou na dosah, ale na nafocené „news“ si ještě pár dní počkáte. Nicméně Vám zde nechám úplně čerstvý obrázek skupinky „přistižený opilec“, kterou sice důvěrně znáte, ale ne v provedení od Petra Kašiara. Dalo mi dost přemáhání, abych to sem dal až prvého října, protože nafocená skupinka je už od pondělka přichystaná. V provedení, které na Vás teď kouká to dostává úplně jiný rozměr. Aby taky ne, vždyť je to naše malé „hi-tech“ 🙂 Doufám, že se takhle bude líbit nejen nám.

čtveřice-PK

 

Příjemné dny babího léta Vám přeje   Jiří Grégr

 

Září 2015

Ve Velké Bíteši 17.9.2015

Krásný den Vám všem.

Právě jsem do eshopu umístil nového „pajduláka“. Tentokrát je to poddůstojník ruských mušketýrů z chystané diorámky bitvy u Slavkova. Doufám, že se bude líbit…

rus1 rus2

Nu a jinak pracujeme a pracujeme. Dokončuje se druhá figura ruského mušketýra a taky brzo zavítáme do staré dobré Anglie a nebude to jenom jednou… 🙂

Příjemné zářijové dny Vám přeje   Jiří Grégr

 

Ve Velké Bíteši 1.9.2015

Milí přátelé,

léto, jak doufám, už konečně ukazuje poslední parné dny a doufám, že podzim bude daleko přívětivějším údobím. Ne, že bych neměl rád léto, ale když je venku ve stínu 35 stupňů, tak se zavřete do dílny, roztavte cín na odlévání a vydržte tam čtyři hodiny v kuse… 🙂 Občas, řeknu vám, jsem byl rád, že mám naodlévané nejnutnější minimum a utíkal jsem rychle pod studenou sprchu.

Ale dost cínařského pofňukávání, raději vám zde nechám hodnotnější informace „co je nového“.

právě jsem přidal do eshopu figurku pobočníka maršála v malé uniformě (znalci jistě vědí, že uniforem bylo často několik druhů). Obrázek jste už viděli na facebooku, ale pro jistotu jej přidávám i sem.

Pobočník    Rus2-2015

O přípravě diorámky z bitvy u Slavkova vás průběžně informuji a přidám sem další z namalovaných figur od Petra Kašiara.

Tentokrát dodám zajímavou informaci, že jak tento typ ruského pěšáka, tak ten předchozí (s píkou v ruce) se už pomalu, ale jistě chystají do běžného prodeje.

To je z novinek pro tuto chvíli vše. Nicméně, což jest velmi pravděpodobné, dalších novinek se dočkáte dřív než se nadějete…

 

Krásné dny všem přeje   Jiří Grégr

 

 

 

Srpen 2015

Ve Velké Bíteši 14.8.2015

Zdravím všechny fanoušky cínových vojáčků.

Jak už jsem na stránkách psal, tak letos bohužel nebudeme ve Slavkově na „Napoleonských dnech“. O to víc se na vás budeme těšit ve Tvarožné…

A abych vás i trošku potěšil, nechávám tu čerstvý obrázek z chystané diorámky. Už máme všechny figury a formy hotové a zbývá jediné – vše dát postupně dohromady. Takže máme na dlouhou dobu co dělat.

Austerlitz 2015

 

Ve Velké Bíteši 4.8.2015

Krásný den Vám všem,

doufáme, že jste se ještě neupekrus-myslivecli (my už skoro ano) a nechávám tu pro Vás pár řádků. Právě nyní do eshopu přibyl nový vojáček z chystaného diorámatu bitvy u Slavkova. Tentokrát se jedná o ruského myslivce. Tuto figuru už sice někteří z Vás viděli, ale doznala ještě drobných změn.

Když už píšu o diorámě, tak konečně snad mohu říct, že je vše dotažené do fáze forem a teď už budeme postupně odlévat a s pomocí Petra Kašiara malovat. Ono se zdá, že už vše je „na dosah“, ale to bude ještě tolik práce… Jen doladit formy nebude za den.. Ale je to radostná práce, která hřeje a těší…

compans

Generála Companse, kterého nám zase skvěle olejem namaloval Petr Kašiar, jsem sice již zveřejnil na facebooku, ale rád jej přidávám i sem. Máme od něj sice namalovaných figur daleko víc, ale jsem skrblík a obrázky si šetřím.. Ale slibuju, že zase něco dalšího pustím do světa.

Novinek by bylo spousta, ale kdybychom dokončovali jen novinky, tak neděláme nic jiného.. 🙂 Zkrátka – vše chce svůj čas.

Z rozpálené Bíteše zdraví

Jiří Grégr

 

 

 

 

Červenec 2015

Vepolhus Velké Bíteši 8.7.2015

Milí přátele,

tentokrát jen telegraficky – právě jsem do eshopu umístil nově dokončenou figuru polského husara. Najdete ji v sekci rytíři a válečníci. Doufáme, že se bude líbit… 🙂

Nu a jinak v brzké době přibude nějaká fotografie, která Vám přiblíží další dílo šikovných rukou Petra Kašiara. Musím si jen udělat čas na pořízení nových fotografií.

Nu a jinak se dokončuje vzorek pobočníka maršála v malé uniformě, který, kromě toho, že bude sólovou figurou, vhodně doplní figuru generála Companse.

Krásné červencové dny Vám přeje   Jiří Grégr

 

Červen 2015

Ve Velké Bíteši 2015

Zdravím všechny naše příznivce, fanoušky i „náhodné kolemjdoucí“.

Rok nám pomalu směřuje do léta a také do své druhé poloviny a já tu pro Vás musím nechat pár slov ohledně dění v naší cínařské kuchyni. Ti z Vás, kteří rádi jezdí na rekonstrukce bitev uvítají zprávu, že se letos poprvé budeme vyskytovat na bojišti u Hradce Králové. Tentokrát ale budeme chybět v srpnu ve Slavkově na „Napoleonských dnech“.

Kyr1866

A jako malou ochutnávku Vám tady nechávám rakouského kyrysníka z údobí kolem roku 1855. Tuhle krásnou záležitost mají „na svědomí“ šikovné ruce Petra Kašiara.

Figurka je z připravované nové řady a doufám, že se Vám bude líbit…

Z Velké Bíteše Vás zdraví

Jiří Grégr

 

 

 

 

 

 

Květen 2015

Ve Velké Bíteši 26.5.2015

Malý květnový přídavek – pár čerstvě namalovaných figurek do připravované diorámky bitvy u Slavkova… Tyto a další předchozí figurky z řady FGL standard+ i Gregr-models jsou výsledkem spolupráce s panem Petrem Kašiarem, který se stal naším novým „dvorním malířem“ 🙂 Doufám, že se Vám jeho práce budou líbit.

 

Prap1 prap2 R1 R2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ve Velké Bíteši 21.5.2015

Vážení a milí přátelé,

měsíc opět bleskurychle uběhl a je nejvyšší čas, abych Vám tu nechal pár řádků. Právě jsem do eshopu umístil novou figurku z chystaného dioramatu bitvy u Slavkova. jedná se o rakouského husara 4.pluku (Hessen-Homburg). Těchto husarů bude jak už víte víc, ale zbylé figury už budou jízdní.

Hes-hom2

A co bude dál? Chystáme pro Vás figurky do naší klasické řady. Jednak to bude nový společník pro generála Companse a jak to tak vypadá, taky se v této řadě vypravíme do staré dobré Anglie..

V řadě standard+ máme „na dlouhou“ dobu vystaráno a zbývá jediné – dokončovat vzorky. Což dá bohužel hodně práce a nejde to tak rychle jak bychom chtěli.

Příjemné květnové dny Vám přeje   Jiří Grégr

 

Duben 2015

Ve Velké Bíteši 23.4.2015

Zdravím všechny příznivce cínových vojáčků.

Máme pro Vás novinku z údobí prusko-rakouských válek. Jedná se o rakouského hulána, který je po husarovi druhou figurkou z tohoto údobí. Jak doufám, postupně se zde objeví ještě mnoho dalšího.. Doufám, že se nový kus bude líbit.

Máme rozpracované i další věci, ale do konce měsíce už zřejmě nic nového nedokončíme. V květnu však doufám ano… 🙂

Hulan

 

 

 

 

 

 

 

Ve Velké Bíteši 3.4.2015

Krásný den Vám všem. taký, když dovolíte příjemné prožití velikonočních svátků.

Březen nám nějak rychle utekl a podezřívám jej, že byl letos schválně kratší… Takže honem naComp-poboc1pravuji „mlčení“ a píši pár řádků o novém dění.

Co se týče klasické standardní řady, tak v tuto chvíli nemám bohužel žádnou novinku. Ale snad potěší alespoň to, že už je v eshopu k mání generál Compans a zcela čerstvě (staro)nová dvojice právě tohoto pána a pobočníka generála.

Víc novinek je v řadě standard+ a úspěšně se nám rozrůstá slavkovské dioráma. nedalo nám to a ještě vznikly další figury, ale už budeme s přidáváním končit. Teď je čas na dokončování a postupné uvádění „do života“. kompletních figur je dost, jsou namalované i vzorky a už zbývá jen vše dofinišovat do „sériové“ výroby (tzn. práce na hodně měsíců… )

Nu a aby toho nebylo málo, tak pro Vás postupně nachystáme něco úplně nového. Rádi bychom se postupně prezentovali vojáčky v ještě vyšší kvalitě. Tato řada bude označována i novou značkou (viz obrázlogo-GModelsek) a ti z Vás, kteří si figurky malují sami, se po letech dočkají klasických stavebnic.

Samozřejmě budou k dostání i v malované variantě a ti z Vás, kteří budou chtít něco obzvlášť extra, tak mohou sáhnout po figurkách provedených v oleji. Aby nezůstalo jen u slov, tak Vám přidávám první namalované vzorky z této řady. Je to jednak dácký šlechtic a z napoleonské doby dragounský průzkumník. Doufám, že se budou líbit…

 

Příjemné velikonoční svátky přeje   Jiří Grégr

 

dak2 dragoun-scout

 

 

 

 

 

 

 

 

Únor 2015

Ve Velké Bíteši 3.2.2015

Vážení a milí,

předkládám Vám (doufám, že zajímavé) chystané novinky.

Compans

Tou první je brigádní generál Compans. V dohledné době sem umístím i namalovanou figurku. Doufám, že se Vám tenhle kousek bude líbit. Myslím, že se hodně povedl..

 

 

Další fotografie je zatím hodně předběžná, ale jak asi mnozí poznáte, jedná se o „nultou“ verzi chystaného diorámatu z bitvy u Slavkova. Konečně tedy něco téměř hmatatelného..

Austerlitz2

 

 

 

 

 

Všechny Vás zdraví   Jiří Grégr

 

Leden 2015

Ve Velké Bíteši 26.1.2015

Po delší době zdravím všechny naše příznivce.

Omlouvám se za to delší „mlčení“ a doufám, že po zbytek roku se mi bude dařit psát daleko více aktuálních příspěvků a hlavně – že bude o čem.

ZačDUST2nu informací, že jsem do eshopu (do sekce FGL standard+) umístil „staronovou“ figurku francouzského důstojníka řadové pěchoty a u té figurky se ještě nějakou chvíli zdržím.

Hodně z Vás už tuto figurku zná, ale až nyní ji definitivně pouštíme do běžného prodeje. Důležité je to, že je to první figurka z malého diorámatu bitvy u Slavkova, které, jak doufám, letos KONEČNĚ dokončíme. Zbývá jediné – dokončit jízdní figury a i tato etapa je na dobré cestě. Pěší figury jsou kompletně hotové a už je budeme postupně představovat a dávat do prodeje.

V říjnu jsem zde psal, že sháníme dušičku na malování, která by nám pomohla k rychlejší výrobě a tato situace se částečně řeší, byť další šikovné ruce na „předmalbu“ budeme ještě potřebovat. Nicméně tento povzdech do virtuálního světa přinesl pro nás naprosto neočekávaný výsledek. Jedná se o to, že jsme navázali spolupráci se dvěma malíři-specialisty na figurky a budeme moct brzo nabídnout nově namalované figurky ku potěše oka a v „rozumném množství“ i zakázkovou malbu vysoké kvality pro Vás sběratele. První vlaštovkou je rakouský myslivec z údobí prusko-rakouských válek a další figurky budou následovat. Tohle je doufám zajímavá novinka pro Vás všechny.. 🙂

031 myslivec

 

 

Všechny Vás zdraví   Jiří Grégr
Listopad 2014

Ve Velké Bíteši 19.11.2014

Vážení a milí,

po měsíci Vás všechny opět srdečně zdravím. Za pár dnů bude čas vypravit se na vzpomínkové výročí bitvy u Slavkova a přípravy na tuto akci nám zabírají téměř veškerý volný čas. Nicméně novinky jsou a doufám, že nový granátník Vás zaujme…

gran1 gran2

 

 

 

 

 

 

 

Pár listopadových slov doplním tentokrát citací z mailu. Před nedávnou dobou jsme posílali vojáčka, který měl posloužit coby dárek. S laskavým svolením pisatelky uveřejňuji její slova:

„….  Tak Vám musím slavnostně sdělit, že vojáček se zahlásil přesně dnes 4.11. v 15,00 hodin a na rotu dorazil za pomocí poštovského panáčka.(Balíček zůstal u sousedů, já přijíždím z práce až po 16 hodině, ale soused jej převzal v 15,00 hodin a předal mi jej s velkou zvědavostí).

Téda, ta naše Česká pošta je ale rychlík.Vůbec se mi nechtělo tomu věřit, že už je tady. Především Vám moc děkuji a zítra vojáček najde svého pána.

Manžel se chechtal a povídá: „To víš bláhová, pošta se musí udržet, šlape jí na paty samé , DPL , PPL a kýho výra jak se jmenují ty rychlodoručovací společnosti“. Když si vzpomenu, že kdysi dávněji před takovými 15-20 lety doručení balíku trvalo asi 5 dní ( i více ), tak panečku, to se tedy zlepšili o hodně. Já si vzpomínám, že jsem jednou kdysi žádala o doručení perníků pardubickou perníkárnu ( asi v r.1988) kde se pekl perník ve velkém a různého druhu a byl to nedostatkový tovar a tak jsem pekárnu na výrobu perníku chválila a pěla chválu ažaž, že mají dobré perníčky a že u nás na severu je to nedostatkové zboží, zda by mi mohli poslat pár kousků na dobírku, že to ráda zaplatím, tak mi poslali asi 15 kg balík, který cestoval po celé republice ( v té době Československé ) asi tak měsíc.Než dorazil, perníčky úplně ztvrdly. Hlavně ty jejich náplně jahodové, malinové, švestkové, atd… vždyť to znáte, jaké jsou mňamózní i nyní….No ale i tak byly dobré, napařili jsme je postupně při konzumaci v pařňáčku a taky se daly papkat, dětem chutnaly a vůbec jim nevadilo, že je rozteklá čokoláda. A teď, než se člověk otočí na obrtlíku, má balík za zády. Tak to se mi velmi líbí.
A taky mi jednou teta posílala ze Slovácka zabíjačku sem do Čech. Ze Skalice je to poněkud dál, ale říkala, že sádlo je dobrý konzervant a tak poslala jitrničky a jelítka a pečené kolínka a tlačenčičku zalitou sádlem v 10 litrových plechovkách. Bylo to taktak, cestoval balík jen 10 dní a to jej poslala „rychlovkou“ do 3 dnů a ještě chudák připlácela za rychlé dodání.

A Vy jste poslal vojáčka včera a dnes byl zde. Tak to tedy klobouk dolů. Pošta má mé uznání…. 

Vojáček se nám velmi líbí, je vidět, že je vypracováváte s láskou, ale mám obavy, že kdybych se zeptala Vašich očí, co na to říkají, když vojáčky malujete, tak by očka asi zaplakala. To musí být titěrná a náročná práce vymalovávat vojáčky. Všechno do detailu. Musíte mít obrovskou trpělivost. Nevěřím, že to děláte strojově, to by žádný stroj ( ani japonský robot) neuměl.Takže zase klobouk dolů a moje hluboké uznání.Ruční práce je nádherná. „

 

Z Velké Bíteše zdraví   Jiří Grégr

 

 

Říjen 2014

Ve Velké Bíteši 17.10.2014

Vážení a milí přátelé cínových vojáčků.

Měsíc je skoro pryč a je čas, abych Vám tu nechal malou cínařskou stopu. Mám spoustu novinek, některé jsou víc než pozitivní, jiné Vás úplně nepotěší…

Začnu tím méně příjemným, ale ten výčet je kratinký a není to žádná tragédie. Jde jen o to, že v současné době (díky Bohu) nestíháme a veškeré objednávky budou mít skluz. V poslední době jsme se soustředili na výrobu novinek a máme jich nachystánu slušnou řádku. Řešíme však ten problém, že nezvládáme dostatečně pružně a rychle malovat. Sháníme novou posilu do našeho mini- týmu, ale zatím jsme neuspěli a kvalitního malíře či malířku zatím marně hledáme. Ale to se dříve nebo později vyřeší.

Tak, to je to méně příjemné a abych tu nenechával jen slovní vyjádření, tak přidám konečně už dokončenou novinku.. Je to husar z údobí kolem roku 1866. Model už jsem Vám představil a zde máte namalovanou figurku.

husarz husar2

Jak jsem se již zmínil, máme hotové i další věci, ale vzhledem k tomu, že nemáme namalované ani vzorky, tak s jejich představením ještě počkám.

Jedná se hlavně o figurky z údobí napoleonských válek, vojáčky z údobí prusko-rakouských válek a dostane se i na rytíře a válečníky.

 

Krásné podzimní dny Vám přeje   Jiří Grégr

 

 

Září 2014

Ve Velké Bíteši 25.9.2014

Přeji Vám všem krásný den,

měsíc uplynul jako voda a je opravdu nejvyšší čas, abych dal na stránky nějakou z novinek. Tentokrát to nebude jen ochutnávka, ale rovnou dotyčnou figuru umístím i do eshopu.

Jedná se o figurku z údobí napoleonských válek, konkrétně o 2. nosič orla 8. pluku řadové pěchoty. Tato figurka je netypická i tím, že jsme ji na zkoušku udělali ve větším měřítku, takže je to „šedesátka“ a ne typická „čtyřiapadesátka“. Nicméně je docela zajímavá… Konečně posuďte sami…gr2-prap gr3-prap

Předpokládám, že během 14 dnů umístíme na stránky i něco dalšího a konečně zařadíme do naší nabídky i figurky z již tolikrát zmiňovaného roku 1866.

Z Bíteše Vás zdraví

Jiří Grégr

 

1 komentář u Novinky, příspěvky a komentáře

 1. Jiří Trefil napsal:

  Letošní bitva Tří císařů v Tvarožné se nesla s novou řadou cínových vojáčků z dílny manželů Grégrových. Jelikož jsem již tyto výtvory viděl přes internet a fotky zkreslují, tak jsem se dosti těšil až je uvidím na vlastní oči a dne 30.11. 2013 jsem se dočka. Slavnou bitvu jelí rekonstrukci jsem navštíl po dvacáté, kdy zde nechybím od roku 1993, to jen na okraj. Cínové vojáky sbírám od roku 1991, kdy to začalo zakoupením jednoho malého za 15,- Kč va Velehradě, kde jsem se byl podívat na papeže Jana Pavla 1. Pak jsem shlédnul dokument Cínové králostvé s výrobcem p. Neruda, kdy jsem navštívil i jeho prodejnu v Praze a začal jsem se o toto zajímat, jelikož mě baví historie.
  Tak nová kolekce cíňáků je hodnocena na výtečnou, velká propracovanost, super pohyby, malování, není co vytknout, zase se zde po dlouhé a dlouhé době objevili šikovní výrobci, kteří vyrábí své výrobky, po nikom nekopírují. Jsou tam takové kousky- vojáci , co nikdo zde nepreferuje, nedělá, sapér- minér, vozataj. Prostě super. cena trochu větší, ale jinak se to nedá, když je figurka propracovatější a kvalitnější.
  Plány do budoucna výrobci maji, doufám v to, že se bude dařit tyto uskutečňovat .
  Do roku 2014 tímto přeji hodně úspěchů jak po pracovní stránce, tak i v osobním životě a ať se daří.

  Jezdecká figurka Napoleona pěkná, možná z více stran umístit, pobočník vypadá skvěle, pěkný pohyb, držení klobouku dávám jedničku s hvězdičkou , bude to zase něco jiného co zde nebylo, ještě třeba vymyslet a udělat nějaké super diorama 2-3 figurky přidat . Já budu uvažovat co bych si k ní pak přidal až bude i malovaná.
  Držím palce ať se daří .
  Můj tajný tip nebyl by špatný kyrysník stojící buď sám či vedle koně bez helmy jen s čapkou-lodičkou někde jsem to viděl na obrázku.

  Zdraví Ostrava

Napsat komentář